Home

Data dodania: 2014/05/14

W dniach od 8 do 9 maja 2014 uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę szkolną śladami Mikołaja Kopernika. W pierwszym dniu wycieczki szlakiem zamków krzyżackich zwiedziliśmy średniowieczne warownie w Golubiu-Dobrzyniu, Radzyniu Chełmińskim i Kwidzynie. Naszym głównym celem był jednak Frombork, miejsce szczególne w życiorysie naszego Patrona. Mieliśmy okazję zwiedzić wzgórze klasztorne, wieżę gdzie prowadził swoje badania astronom oraz Katedrę. Ogromne wrażenie na uczniach wywarł też koncert organowy. Po przepysznym obiedzie wyruszyliśmy do Gdańska w którym mieliśmy nocleg.

Drugiego dnia wycieczki oprowadzeni przez przewodnika poznaliśmy historię gdańskiej starówki pełnej cudnej urody kamieniczek, tajemniczych zaułków i niewiarygodnych historii. Posileni obiadem udaliśmy się na stadion PGE Arena, gdzie zwiedziliśmy jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w naszym kraju.

Każda wycieczka powinna uczyć i bawić jednocześnie i taką była nasza dwudniowa przygoda z Krzyżakami, gwiazdami (piłkarskimi również) oraz Mikołajem Kopernikiem.

Galeria