Home

Data dodania: 2014/12/11
8 grudnia 2014 r. obchodziliśmy święto szkoły związane z patronem szkoły Mikołajem Kopernikiem. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, na początku  którego przedstawiciele uczniów oraz Dyrektor szkoły przypomnieli całej społeczności szkolnej historię związaną z nadaniem szkole imienia Mikołaja Kopernika. Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową Patrona. 
W dalszej części apelu odbyło się przedstawienie, którego celem było przybliżenie postaci wielkiego uczonego. Występy uczniów przeplatane były projekcją filmu na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika. Uroczystość uświetnił także występ szkolnego chóru.
W ostatniej części uroczystości uczniowie mieli okazję podzielić się z innymi swoimi pasjami. W krótkich wystąpieniach opowiedzieli o swoich zainteresowaniach oraz zaprezentowali umiejętności. I tak zapoznaliśmy się z wybranymi technikami Brazylijskiego Jiu Jitsu, zdaliśmy sobie sprawę jak czasochłonna, ale przynosząca satysfakcjonujące efekty jest praca dziennikarza czy montażysty. Słuchając beatboxu, mieliśmy okazję przekonać się, że aparat mowy ma nieograniczone możliwości oraz zobaczyliśmy jak trudna jest sztuka speedcubingu (układanie kostki rubika w jak najkrótszym czasie).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu apelu.Galeria.